Фахівці компанії «Північно-український будівельний альянс», яка є генпідрядником реконструкції Шулявського шляхопроводу в Києві, змонтували новий металевий прогін, розташований над проспектом Перемоги. Після переміщення в робочу позицію та ретельного позиціонування його з’єднали з двома іншими прогонами, які були встановлені раніше. Довжина нової конструкції складає 36 метрів, ширина – 30 метрів.

Зібраний на стапелях прогін вагою понад 400 тонн перемістили за допомогою унікальної техніки з Нідерландів – так званих «супердомкратів». Це дві самохідні модульні платформи, які дозволяють здійснити масштабні роботи у максимально стислі терміни. Завдяки цій техніці час перекриття руху проспектом Перемоги склав лише 12 годин замість щонайменше тижня, який знадобився би при використанні іншої технології. Таким чином, рух транспорту та пішоходів було забезпечено з мінімальними обмеженнями, а самі роботи не зашкодили існуючій забудові та численним інженерним мережам в зоні проведення робіт. Зокрема, комунікаціям метрополітену.

Дві платформи, об'єднані в один вузол спеціальними балками, за допомогою потужних домкратів можуть підняти вантаж вагою до 2 тисяч тонн на висоту до 20 метрів. Кожна з платформ має по 40 коліс, які можуть рухатися в будь-якому напрямку. Раніше ця унікальна техніка також використовувалася для демонтажу старих прогонів шляхопроводу.