7 травня Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України прийняла рішення про накладення штрафу на ТОВ «Північно-український будівельний альянс» на загальну суму 71 млн 450 тис. грн. Причиною такого рішення в АМКУ назвали нібито змову компанії з іншим учасником під час проведення двох тендерів щодо будівництва корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та реконструкції гімназії № 59 імені О.М. Бойченка в Голосіївському районі м. Києва. У якості доказів цієї буцімто змови були представлені результати розслідування, проведеного Київським обласним територіальним відділенням АМКУ.

ТОВ «Північно-український будівельний альянс» заявляє, що не згодний з таким рішенням АМКУ та вважає його неправомірним, а також ще раз наголошує, що підприємство не вступало у змову з жодним учасником жодного з тендерів, у яких брало участь. По кожному з пунктів, які Київське обласне територіальне відділення АМКУ представило в якості доказів, неодноразово надані аргументовані пояснення, які на жаль, були повністю проігноровані колегією.

Окремо підкреслюємо, що зазначені тендери були проведені майже рік тому – у травні та червні 2018 року відповідно. Проте керівництво АМКУ чомусь вирішило дочекатися, доки відповідні роботи, а також роботи по інших тендерах, увійдуть в активну фазу. Обрана стратегія підтверджує, що Антимонопольний комітет України ставить собі за мету не відновлення справедливості та забезпечення конкуренції на торгах, а фактичне знищення підприємства, яке задіяне в будівництві важливих інфраструктурних проектів в м. Києві.

Накладення такого непідйомного штрафу може призвести до банкрутства ТОВ «Північно-український будівельний альянс», про що також було повідомлено керівництву АМКУ. На цьому наголошували і сотні працівників підприємства, які 25 квітня були змушені зупинити роботи та вийти на мітинг під стіни АМКУ, через дії керманичів якого вони ризикують залишитися без роботи та можливості годувати свої родини.

Також керівництво АМКУ було проінформовано, що у разі банкрутства ТОВ «Північно-український будівельний альянс» не зможе виконувати покладені на нього зобов’язання з будівництва важливих інфраструктурних проектів. Як по зазначених тендерах, так і по інших, зокрема, з реконструкції Шулявського шляхопроводу в Києві. Відтак, Антимонопольний комітет України опікується аж ніяк не інтересами українських громадян, які через дії посадовців ризикують залишитися без нових мостів, доріг, навчальних місць, медичних закладів та інших об’єктів інфраструктури. Натомість, саме дії АМКУ викликають підозри у можливій змові, в яку його керівники могли вступити з конкурентами ТОВ «Північно-український будівельний альянс» задля його знищення.

ТОВ «Північно-український будівельний альянс» буде й надалі відстоювати свою правову позицію у порядку, передбаченому чинним законодавством України.